خانه / HSE-ایمنی-بهداشت-محیط زیست / تعریف مرجع ذیصلاح در مبحث 12(حتما مطالعه کنید)

تعریف مرجع ذیصلاح در مبحث 12(حتما مطالعه کنید)

بر طبق مبحث 12 بند 1-3-7 شخص ذیصلاح به کسی اطلاق میشود که :

حسب مورد دارای پروانه اشتغال به کار مهندسی یا کاردانی و یا تجربی در رشته مربوط از وزارت راه و شهر سازی دریافت کرده باشد .

و یا دارای صلاحیت نظارت بر امور ایمنی بهداشت کار محیط زیست یا پروانه مهارت فنی از وزارت کار و رفاه اجتماعی در رشته مربوط باشد

و یا دارای گواهی نامه تردد با وسایل نقلیه مورد نظر از راهنمایی و رانندگی باشد .

 

نکته * :بررسی کردن صحت موارد فوق در قرار داد ها به عهده کارفرما و یا صاحب کار میباشد در غیر این صورت مسولیت ها بر دوش خودش باقی میماند و در صورت بروز حادثه دادگاه اورا مقصر خواهد شناخت .

نکته * : شخص ذیصلاحی که خودش پیمانکار جزء نیز هست دقت کند که پس از اینکه قرار داد با کرفرما امضا نمودید تمام مسولیت های کارفرما به شما منتقل خواهد شد . پس اگر میخواهید بابت بیمه کارگران و یا هزینه های تجهیزات ایمنی و هزینه های دیگری از این قبیل با کارفرما صحبت کنید . قطعا قبل از امضا موقعیت مناسبی است .

نکته * : هیچوقت فریب بعضی از شرایط را نخورید الان براتون مثال میزنم . شما از وقتی که قرار داد را با کارفرما امضا نمودید مسولیت ایمنی و بیمه کارگران با شماست و در مواقع حادثه دادگاه شخص ذیصلاح رو میشناسه (در صورت وجود ) و دیگه کاری با کارفرما نداره لطفا دقت کنید حتی* کارفرما با تعهد محضری هم نمیتواند مسولیت ایمنی را از دوش شخص ذیصلاح بردارد و بر دوش خود بگذارد . پس لطفا در زمان عقد قرار داد به تمام جوانب دقت کنید.

در مطالب بعدی براتون توضیح خواهم داد که در صورت وقوع حادثه خسارات را چه کسانی و به چ سهمی و به چه مقدار باید پرداخت کنند .

درباره ی علیرضا اسحاقی

علیرضا اسحاقی فوق لیسانس مهندسی ژئوتکنیک لیسانس مهندسی عمران سابقه در زمینه ی اجرا ی سازه های مسکونی و تجاری و همچنین پل کارشناس ایمنی و ارزیابی ریسک . بازرس جوش مسلط به نرم افزار های آباکوس . اتوکد . ICDL تسلط به زبان انگلیسی آشنایی با نرم افزار های sap . Safe . Etabs . revid Structure . Civil Land

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *