خانه / اخبار کوتاه / کاهش تعرفه نظام مهندسی برای رفاه حال مردم 😏

کاهش تعرفه نظام مهندسی برای رفاه حال مردم 😏

جناب مقومی رییس نظام مهندسی قم فرمودند که برای مراعات حال مردم و شرایط اقتصادی،تعرفه کاهش پیدا کرده است.
https://www.yjc.ir/00TURA
پ ن:
تفاوت در گفتمان ها است،گویا ایشان و دوستان شان در هیات مدیره ها اساسا شرط تایید صلاحیت شان(طبق اخلاق مهندسی ای که نتیجه لیبرالیسم است) این بوده که تعریف شان از مردم همان بساز بفروش(ارباب) باشد،اگر نه بقیه که مردم نیستند بقیه در ذیل بساز بفروش ها تعریف می شوند و ریزه خوار بساز بفروش هستند،البته در صورتی که بساز بفروش قبول کند،اینها در ذیل آن تعریف شوند، یعنی مردم عادی(نوکر)باید منت بکشند تا ارباب آنها را به حضور بپذیرد.به این طرز نگاه اقتصادی می گویند،اقتصاد لیبرال سرمایه گرایانه.
اما تعریف ما از مردم،همین مردم کوچه و بازار است و نوکر آنها بساز بفروش و مهندس و نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی و شهرداری است که باید کالای درست تحویل مردم دهند،البته حق الزحمه شان را هم باید به صورت عادلانه بگیرند،از نظر ما کاهش تعرفه نظام مهندسی،باعث کاهش کیفیت خدمات مهندسی شده و ضربه آن به مردم کوچه و بازار می خورد و این کار به نفع بساز بفروش تمام می شود.
پ.ن 2:

بعضی از دوستان می پرسند چرا تعرفه نظام پزشکی مثل نظام مهندسی پایین نمی آید؟
ببینید در اقتصاد لیبرال سرمایه گرایانه،در هر رابطه ای باید ارباب و نوکر را پیدا کرد.و سیاست این باشد که ارباب تقویت شود و نوکر زیر دست و پا هم له شد هم به درک.چون این باعث توسعه جیب ارباب می شود،چون ارباب باید بتواند پول تبلیغات انتخاباتی بدهد و با پولش امکانات به سیاسیون بدهد.بنابراین سیاسیون فقط باید هوای پولدار تر را داشته باشند.در پزشکی از نظر مالی،مریض ضعیف است، اما پزشک قوی است،پس باید هوای پزشک را داشت و در مهندسی،بساز بفروش قوی است و مردم عادی و مهندسین جز ضعفا هستند.پس باید هوای کی رو داشت؟بساز بفروش.جالب اینجا است،اینها خود را انقلابی هم معرفی می کنند،در حالیکه اساس این انقلاب بر تقویت مستضعفین بوده است.
حالا ما تقویت نخواستیم حداقل بی طرف رفتار کنند.

درباره ی علیرضا اسحاقی

علیرضا اسحاقی فوق لیسانس مهندسی ژئوتکنیک لیسانس مهندسی عمران سابقه در زمینه ی اجرا ی سازه های مسکونی و تجاری و همچنین پل کارشناس ایمنی و ارزیابی ریسک . بازرس جوش مسلط به نرم افزار های آباکوس . اتوکد . ICDL تسلط به زبان انگلیسی آشنایی با نرم افزار های sap . Safe . Etabs . revid Structure . Civil Land

یک دیدگاه

  1. واقعا که صد افسوس …..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *